۴۰ واقعیت جالب در ارتباط با تغذیه که باید بدانید…

۴۰ واقیعت جالب در مورد تغذیه

۱- ساندویچ مرغ۶۰٪ چربی و ۳۱٪ کالری ساندویچ برگر مرغ بخاطر سس مایونز است.


۲- جهان بیش از ۵۰۰۰۰گیاه خوراکی دارد ، با این وجود فقط سه مورد که شامل برنج ، ذرت و گندم است ، ۶۰٪ کالری گیاهی مصرفی ما را تأمین می کنند.


۳- آووکادو بیش از هر میوه یا سبزیجات دیگری حاوی چربی است. همچنین ، درختان حاوی آنزیم هایی هستند که مانع بیش از حد رسیده شدن میوه های روی درخت می شوند و به کشاورزان این فرصت را می دهند تا ۷ماه پس از رسیدن به بلوغ کامل ، از درختان به عنوان وسیله ذخیره سازی استفاده کنند و این باعث می شود که آووکادو همیشه جزو میوه های فصل باشد.

2 2 - ۴۰ واقعیت جالب در ارتباط با تغذیه که باید بدانید…


۴-کلم بروکلی ، جعفری ، کلم بروکسل و فلفل دلمه ای قرمز حاوی ویتامین C بیشتری در هر وعده ۱۰۰ گرمی نسبت به پرتقال هستند و ناگفته نماید که فلفل چیلی ۴۰۰٪ بیشتر حاوی آن است .


۵- برگهای درخت مورینگا ( از کلم سانان )حاوی تمامی اسیدهای آمینه ضروری ، آهن بیشتر از اسفناج ، کلسیم بیشتر از شیر ، ویتامین A بیشتر از هویج است و نشان داده شده است که بذر آنها آب را تصفیه می کند!

3 2 - ۴۰ واقعیت جالب در ارتباط با تغذیه که باید بدانید…


۶-سلامت استخوان

4 2 - ۴۰ واقعیت جالب در ارتباط با تغذیه که باید بدانید…
ویتامین K


ثابت شده است که مکمل های کلسیم بدون ویتامین K برای استخوان های شما مفید نیستند. همچنین بر خلاف تصور عمومی ، شیر بهترین چیز برای استخوان ها نیست. غذاهایی که باعث سلامت استخوان ها می شوند ، آووکادو ، هلو و موز هستند.


۷- پوست کیوی کاملاً خوراکی است و مملو از فیبر و ویتامین C است.


۸- لکه های سفید ناخن انگشتان لوکونیچیا نامیده می شوند ، و بی ضرر هستند و معمولاً به دلیل جراحات جزئی که هنگام رشد ناخن ایجاد می شوند ، به وجود می آیند . برخلاف تصور عموم ، لوکونیچیا نشانه افزایش یا کمبود کلسیم و روی و یا سایر ویتامین های رژیم غذایی نیست.


۹- برنج غنی شده با ویتامین A که تقریباً ۱۵ سال پیش تولید شده است می تواند از صدها هزار مورد نابینایی در کودکان جلوگیری کند ولی به دلیل نگرانی در مورد غذاهای تراریخته هرگز استفاده نشده است.


۱۰- عملاً همه حیوانات ویتامین C را در بدن خود تولید می کنند ، بنابراین نیازی به مصرف آن ندارند‌ اما در این میان استثنا هم وجود دارد که شامل خوکچه هندی ، خفاش های میوه خوار ، نوعی بلبل که قسمت های قرمز رنگی زیر دمش دارد،و نخستی های از جمله انسان است.


۱۱- ساپوت سیاه


میوه ای به نام ساپوت سیاه یا “میوه پودینگ شکلاتی” وجود دارد که طعم آن مانند پودینگ شکلاتی است و در واقع چربی کمی دارد و تقریبا ۴ برابر پرتقال ویتامین C دارد.


۱۲- مصرف جگر یک خرس قطبی به دلیل مقادیر سمی ویتامین A باعث مرگ میشود.


۱۳- اسکوربوت توسط بقراط به عنوان یک بیماری شناخت و مصریان علائم آن را از اوایل سال ۱۵۵۰ قبل از میلاد ثبت کرده اند. این دانش که مصرف غذاهای حاوی ویتامین C درمانی برای اسکوربوت است ، بارها در اوایل قرن ۲۰ کشف و فراموش شده است.

۱۴- سیب زمینی شهرت بدی دارد ، اما در واقع برای سلامتی شما بسیار مفید است. سیب زمینی دارای ویتامین C ، پتاسیم ، فیبر ، ویتامین B6 و کوکوآمین است که به کاهش فشار خون کمک می کنند.


۱۵- اینگو پاتریکوس که از سازندگان برنج طلایی است (برنجی تراریخته و غنی از ویتامین A که می تواند جان میلیون ها نفر را در کشورهای در حال توسعه نجات دهد) ، خواستار توزیع این محصول به طور رایگان در بین کشاورزان فقیر است.


۱۶-پوست روشن تر


به طور متوسط ​​پوست زنان نسبت به مردان روشن تر است و این رنگ پوست میتواند باعث شود تا زنان ( جنس مؤنث) ویتامین D و کلسیم بیشتری را از شیر پستان جذب کنند.


۱۷- از ویتامین ها میتوان به عنوان آمینه های حیاتی برای بدن نام برد .


۱۸- پرتقال در ده لیست اصلی خوراکی های رایج دارای ویتامین C قرار نمیگیرد.


۱۹- افرادی که شیر کامل می نوشند کمتر از کسانی که شیر کم چربی مصرف می کنند، چربی دارند.


۲۰- یک سرویس خدمات رسانی در لاس وگاس وجود دارد که مایعات و ویتامین ها را مستقیما وارد اندام ها می‌کند ( از طریق خوراکی استفاده نمیشود و در نتیجه پاسخ سریع تری را به دنبال دارد ) و به این طریق خماری ( سردرد و به هم خوردگی مزاج ناشی از مصرف مشروبات و یا دخانیات)افراد را درمان میکند .


۲۱- الکل

آسیب مغزی ناشی از مصرف الکل با تغذیه مناسب قابل پیشگیری است .


۲۲- شیر حاوی منیزیم ، کلسیم ، ویتامین B و تئانین است که می توانند به کاهش اضطراب و افسردگی کمک کنند.


۲۳- مطالعات متعدد هیچ مدرکی در مورد ویتامین C (و یا سایر مکمل های سرماخوردگی) برای کاهش و یا جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا پیدا نکرده است.


۲۴- پروتئینی به نام TRPM8 باعث می شود بعد از این که شما چیزی را با نعناع مصرف کردید ،مغز شما احساس سردی در مورد آن چیز داشته باشد.


۲۵- به دلیل ترکیب پروتئینی مشابه ، از خون می توان به عنوان جایگزین تخم مرغ در تهیه بستنی استفاده کرد.

۲۶- میوه معجزه گر


میراکولین پروتئینی است که در “میوه معجزه گر” که مربوط به آفریقای غربی و شیرین کننده ای ( اشاره به خاصیت جالب آن دارد که پس از مصرف آن، چیزهای ترش و تلخ طعم شیرین به خود می‌گیرند) بی نظیر است ، یافت میشود ؛ که می تواند به افراد دیابتی و چاق کمک کند. اما در دهه ۱۹۷۰ توسط FDA ( سازمان غذا و دارو )به طرز مرموزی سرنگون شد.


۲۷- مقاله سال ۱۹۴۵ شورای تغذیه بیان کرد؛ این عبارت که: “انسان تقریباً به ۲.۵لیتر (۸ لیوان) آب در روز نیاز دارد” ، تنها نیمی از یک بیانیه کامل است. نیمه دیگر این است که : “انسان بیشتر مایعات مورد نیاز خود را از مواد غذایی و سایر نوشیدنی ها دریافت میکند”.


۲۸-اسفناج خام تقریباً به اندازه استیک گوشت راسته پروتئین دارد.


۲۹- شیر در کالیفرنیا واقعاً متفاوت از شیر در ایالات دیگر است ، ۱ ٪ از شیر دارای ۳۳٪ پروتئین بیشتر و ۳۳٪کلسیم بیشتر است ؛زیرا کالیفرنیا استانداردهای بالاتری را برای شیر در نظر میگیرد .


۳۰- اعداد “٪ ارزش روزانه” موجود در برچسب های تغذیه ای در ایالات متحده / کانادا براساس توصیه های سال ۱۹۶۸است و برای انعکاس توصیه های فعلی به روز نشده است. چیزی با “۱۰۰٪ ارزش روزانه” ویتامین C فقط ۶۷٪ از مقدار توصیه شده روزانه برای یک مرد بالغ را دارد.


۳۱- دانهٔ تاج خروس


دانه ای به نام آمارانت ( تاج خروس)رژیم اصلی آزتک‌ها (آزتِک‌ها یک تمدن سرخ‌پوستی در مکزیک بودند.) بود تا اینکه توسط اسپانیایی ها غیرقانونی اعلام شد. این ماده فاقد گلوتن است ، می توان آن را مانند ذرت ؛ به صورت بوداده استفاده کرد، پروتئین زیادی دارد ، دارای برگ و ریشه های خوراکی است و به عنوان رنگ استفاده می شود.


۳۲-بیش از ۲۰٪ کل کالری که بشر در مجموع مصرف می کند از یک ماده غذایی است یعنی برنج.


۳۳- نوعی پاستای میگو که به همراه سس خامه ای لیمو-سیر با قارچ و گوجه فرنگی تفت داده شده ، میگوی ترد ، و آروگولا ( از خانوادهٔ کلم )تازه طبخ میشود ، دارای ۳۱۲۰کالری و ۸۹ گرم چربی اشباع و ۱۰۹۰ میلی گرم سدیم است. این مقدار ۱۵۰٪ میزان کالری دریافتی توصیه شده روزانه برای یک بزرگسال متوسط ​​، در یک وعده غذایی است.


۳۴- کالری یک پوند اسفناج تقریباً مساوی با کالری دو اوریو (اوریو بیسکویتی است شامل دو قرص بیسکویت با کرِم در میانشان که از سال ۱۹۱۲ تاکنون تولید می‌شود) است.


۳۵- کشاورزان مرد قرون وسطایی بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ درصد کالری بیشتری نسبت به مردان حال حاضر مصرف می کردند. این جمله روشن کنندهٔ این موضوع است که چرا حفظ رژیم ۱۵۰۰ کالری کار بسیار سختی است.(رژیم ۱۵۰۰ کالری یک برنامه غذایی است که کالری دریافتی روزانه فرد را به ۱۵۰۰ کالری محدود می کند. افراد ممکن است این رژیم را برای کنترل مصرف غذا و کاهش وزن خود امتحان کنند.)


۳۶- سیب

پوست کندن یک سیب ۵۰٪ از کل فیبر آن و حدود ۳۰٪ ویتامین C آن را از بین می برد.


۳۷-آرد قهوه از میوهٔ اطراف دانه قهوه ساخته می شود. این ماده فاقد گلوتن است ، حاوی فیبر و پروتئین زیادی است و از منبعی تولید می شود که در حال حاضر با سرعت حدود ۷۵٪ تولید دور انداخته می شود( متأسفانه جزو دورریختنی ها محسوب میشود.)


۳۸-پاپ تارت یخ زده( پاپ تارت ها به تردی بیسکوییت هستند و ظاهری شبیه پیراشکی های لقمه ای دارند.) کالری کمتری نسبت به پاپ تارت یخ نزده دارد .

۳۹- غذایی با کالری منفی غذایی است که برای هضم آن، انرژی بیشتری نسبت به انرژی خود مادهٔ غذایی مورد نیاز است .
به عنوان مثال ؛ هضم یک ساقه کرفس به نصف کالری انرژی نیاز دارد و باعث می شود کالری منفی نباشد.

۴۰- چای دم کرده از سوزن های کاج دارای ویتامین C زیادی است و برای دفع اسکوربوت مفید است.

منبع:

۴۰ Interesting Nutrition Facts You Have to Know | Fact Republic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *