۶ مورد از فواید پونه کوهی برای سلامتی

پونه گیاهی

در بسیاری از غذاهای مصرفی مردم سراسر جهان، پونه کوهی به عنوان یک گیاه اصلی (پر مصرف) در نظر گرفته می‌شود. اگرچه پونه‌کوهی مزه و طعمی تند دارد، اما هنگام خوردن آن شیرینی ضعیفی هم از آن احساس می‌شود. پونه‌کوهی به واسطه طبیعتی که دارد باعث میشود طبع غذای شما گرم شود. می‌توان پونه‌کوهی را به شکل‌های تازه، خشک یا بصورت روغن مصرف کرد.

و گفته می‌شود که همه انواع آن دارای مزایای سلامتی قابل توجه‌ی هستند. اگرچه معمولاً مقدار کمی از پونه‌کوهی در سبد غذایی خانواده جا دارد، اما باید اشاره کرد که این گیاه حاوی مواد مغذی مهمی است. فقط یک قاشق چای خوری پونه‌کوهی خشک می‌تواند حدود ۸ درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین‌کا را تامین کند. کمک به مبارزه با باکتری‌ها و همچنین کاهش التهاب، دو مورد از مزایای بالقوه این گیاه هستند. در این مقاله به بررسی ۶ مورد از فواید پونه‌کوهی (مبتنی برشواهد) می‌پردازیم.

۱-پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است.

پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که از آسیب بدن به واسطه رادیکال‌های آزاد مضر جلوگیری می‌کند. تجمع رادیکال‌های آزاد با ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند سرطان و بیماری‌های قلبی رابطه مستقیم دارد. چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که پونه‌کوهی و روغن آن سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند. اسانس این گیاه به ویژه دارای کارواکرول و تیمول است.  دو آنتی اکسیدانی که می‌توانند از آسیب سلول‌ها توسط رادیکال‌های آزاد جلوگیری کنند. ترکیب پونه‌کوهی و سایر غذاهای غنی از آنتی‌اکسیدان مانند میوه‌ها و سبزیجات، مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان برای سلامتی شما فراهم می‌کند.

خلاصه: پونه‌کوهی سرشار از آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند با خنثی سازی رادیکال‌های آزاد ایجاد کننده بیماری، از آسیب جلوگیری کند.

۲- می‌تواند به مبارزه با باکتری‌ها کمک کند.

پونه‌کوهی حاوی ترکیبات خاصی، دارای خواص ضدباکتریایی قوی است. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که اسانس پونه‌کوهی به جلوگیری از رشد ای‌کولای و سودوموناس آئروژینوزا، دو سویه باکتری که می‌توانند باعث عفونت شوند، کمک می‌کند. مطالعه آزمایشگاهی دیگری نشان داد که پونه‌کوهی در مبارزه با ۲۳ گونه باکتری ایفای نقش می‌کند. علاوه بر این، مطالعه ای دیگر، فعالیت ضد میکروبی اسانس پونه کوهی، مریم گلی و آویشن را مقایسه کرد. بعد از آویشن، پونه کوهی یکی از موثرترین اسانس‌ها در مقابل باکتری‌ها بود. شایان ذکر است که تحقیقات کنونی محدود به مطالعات آزمایشگاهی بوده و از مقادیر غلیظ این گیاه استفاده کرده است. بنابراین، تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که چگونه این نتایج می‌تواند بر انسان تأثیر بگذارد.

خلاصه: مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که پونه‌کوهی و ترکیبات این گیاه آن در برابر برخی از گونه‌های باکتری مؤثر هستند.

۳- می‌تواند خواص ضد سرطانی داشته باشد.

پونه‌کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است. این ترکیبات نه تنها می‌توانند آسیب رادیکال‌های آزاد را خنثی کنند، بلکه می‌توانند به پیشگیری از سرطان نیز کمک کنند. برخی از مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که این گیاه و ترکیبات این گیاه می‌توانند به از بین بردن سلول‌های سرطانی کمک کنند. یک مطالعه آزمایشگاهی سلول‌های سرطانی روده بزرگ در انسان را با استفاده از عصاره پونه‌کوهی درمان کرد.  و نشان داد که این گیاه رشد سلول‌های سرطانی را متوقف کرده و به نابودی آنها کمک می‌کند. نتایج حاصل از مطالعه آزمایشگاهی دیگری این بود.  که کارواکرول، یکی از اجزای پونه‌کوهی، به مهار رشد و گسترش سلول‌های سرطانی روده کمک می‌کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که نتیجه این مطالعات آزمایشگاهی با استفاده از مقادیر زیاد گیاه و ترکیبات آن بدست آمده است.  و مطالعات انسانی با استفاده از دوزهای معمولی، برای تعیین اثرات آن مورد نیاز است.

خلاصه : پونه کوهی سرشار از آنتی‌اکسیدان است و حاوی ترکیباتی است که در برخی از مطالعات آزمایشگاهی باعث کاهش رشد سلول‌های سرطانی شده است.

۴- پونه‌کوهی می‌تواند به کاهش عفونت ویروسی کمک کند.

علاوه بر مبارزه با باکتری‌ها، برخی از مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که پونه کوهی و ترکیبات آن  می‌توانند در برابر برخی ویروس‌ها نیز ایفای نقش کنند. به طور خاص، کارواکرول و تیمول دو ترکیب در پونه، دارای خواص ضدویروسی هستند. در یک مطالعه آزمایشگاهی، کارواکرول نورو ویروس (عفونتی ویروسی که باعث اسهال، تهوع و درد معده می‌شود). را، در عرض یک ساعت پس از درمان غیرفعال کرد. مطالعه دیگری در آزمایشگاه نشان داد که تیمول و کارواکرول ۹۰درصد از ویروس هرپس سیمپلکس را در مدت یک ساعت غیرفعال کردند. اگرچه این نتایج امیدوار کننده هستند، اما تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی تاثیر پونه کوهی بر عفونت‌های ویروسی در انسان مورد نیاز است.

خلاصه: نتایج حاصل از برخی مطالعات آزمایشگاهی حاکی از این است که؛ کارواکرول و تیمول دو ترکیب موجود در پونه کوهی، باعث ایجاد اختلال در فعالیت ویروس می‌شوند.

۵- می‌تواند التهاب را کاهش دهد.

التهاب یک واکنش ایمنی طبیعی است که در نتیجه بیماری یا آسیب ایجاد می‌شود. با‌این‌حال، اعتقاد‌براین است که التهاب مزمن در ایجاد بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت و شرایط خودایمنی نقش دارد. پونه‌کوهی سرشار از آنتی‌اکسیدان است. می‌تواند به خنثی سازی رادیکال‌های آزاد کمک کرده و به کاهش التهاب کمک کند.

پونه همچنین حاوی ترکیباتی مانند کارواکرول است که خواص ضد التهابی دارد. در یک مطالعه روی حیوانات ، کارواکرول تورم پنجه موش‌ها را تا ۵۷درصد کاهش داد. مطالعه دیگری روی حیوانات نشان داد که مخلوط اسانس آویشن و پونه کوهی تعداد نشانگرهای التهابی را در موش های مبتلا به کولیت یا روده بزرگ ملتهب کاهش می‌دهد. به یاد داشته باشید که این مطالعات به بررسی اثرات پونه کوهی و اجزای آن در مقادیر بسیار غلیظ پرداخته‌اند و مطالعات دیگری لازم است.  تا مشخص شود چگونه یک دوز معمولی می‌تواند بر التهاب در انسان تأثیر بگذارد.

خلاصه: پونه کوهی سرشار از آنتی‌اکسیدان است و مطالعات روی حیوانات نشان می‌دهد که روغن پونه کوهی و ترکیبات آن می‌توانند به کاهش التهاب کمک کنند.

۶- اضافه کردن آن به رژیم غذایی آسان است.

اگرچه ممکن است تصور کنید که پونه کوهی را فقط می‌توانید به واسطه پیتزا و ماکارونی مصرف کنید. اما این گیاه پر کاربرد را می‌توان در بسیاری از موارد استفاده کرد. برگ‌های پونه کوهی را با سبزیجات دیگر مخلوط کنید.  و سالادی حاوی مواد مغذی را نوش جان کنید و یا برگ‌های آن را به چیلی، سوپ یا خورش اضافه کنید.  همچنین می‌توانید از آن برای تهیه پستو یا سس سالاد تازه، به عنوان چاشنی غذاهای گوشتی یا طعم دهنده سس‌های خانگی استفاده کنید.  پونه کوهی را می‌توان به صورت تازه، خشک یا به شکل روغن تهیه کرد و به راحتی می‌توان آن را وارد برنامه غذایی کرد.

خلاصه: پونه کوهی به صورت تازه، خشک و یا روغن موجود است و می توان آن را به خورش‌ها، سس‌ها ، گوشت‌ها و غیره اضافه کرد.

رژیم بدن سازی چیست؟ آنچه شما باید در مورد رژیم غذایی و تغذیه برای تمرینات وزنه برداری و بدن سازی بدانید اینجاست.

 سخن آخر

پونه کوهی، گیاهی دارای فواید بسیار شایان توجه برای سلامتی شما است. پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است و می‌تواند به مبارزه با باکتری‌ها و ویروس‌ها کمک کند. همچنین به طور بالقوه رشد سلول‌های سرطانی را با اختلال رو به رو می‌کند.  و التهاب را کاهش میدهد. با این حال، تحقیقات فعلی محدود به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی است.  و تحقیقات بیشتری برای تعیین اثرات آن در انسان مورد نیاز است. خوشبختانه، پونه کوهی گیاهی پر کاربرد است، به راحتی می‌تواند به رژیم غذایی اضافه شود. و آن را در طیف وسیعی از دستور العمل‌ها به شکل تازه، خشک یا روغن استفاده کنید.

 

healthline

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *