ته چین گوشت و بادمجان

ته چین گوشت و بادمجان

75,000 تومان

تاریخچه جذاب ته دیگ و ته چین:

ته‌دیگ از بخش‌های خوش‌‌طعم و پرطرفدار غذا محسوب می‌شود و همیشه بر سر آن دعوا است. به احتمال زیاد، ایرانی‌هایی که عاشق ته‌دیگ بوده‌اند، به این فکر افتادند که ته‌دیگ را با سیب‌زمینی‌، انواع نان‌، تخم‌مرغ و ماست مخلوط کنند تا حجم ته‌دیگ زیاد شود و به همه برسد. ابداع ته چین، شاید هم به این علت بوده است که طعم ته‌دیگ ته چین، بسیار لذیذتر و خوشمزه‌تر از ته‌دیگ معمولی است. در مورد خلق این غذای خوشمزه روایت‌ها و داستان‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما تعریف می‌کنیم.

گفته می‌شود که در گذشته‌های نه‌چندان دور در مطبخ‌های شاهی و خانی، پس از اینکه بزرگ خانه غذایش را می‌خورد، خدمه با باقی‌مانده غذا و در واقع ته‌دیگ، شکم خودشان را سیر می‌کردند. تا اینکه یک‌بار بین نوکرها بر سر ته‌دیگ دعوا می‌شود. خان یا حاکم خانه با شنیدن سروصدا به مطبخ می‌رود و دلیل دعوا را جویا می‌شود. وی، پس از آنکه ماجرای ته‌دیگ را می‌فهمد و کمی از آن می‌خورد، متوجه می‌شود که سال‌ها خود را از چه نعمتی محروم کرده است. حاکم، سپس دستور می‌دهد تا خدمه را به‌علت نزاع با یکدیگر، فلک بزنند و همچنین دستور می‌دهد که از آن پس، ته‌دیگ را پیش از غذای اصلی به حضور وی ببرند.

در حکایتی دیگر نیز آمده است که روزی یکی از طباخان دربار، هنگام پخت چلومرغ، خرابکاری می‌کند و چلو شفته می‌شود و ته می‌گیرد. طباخ نیز از ترس جان خود به زعفران متوسل می‌شود و با یک ایده خلاقانه، مرغ را همراه با ماست و تخم‌مرغ به چلو اضافه می‌کند تا شاید حاکم از سر تقصیرات او بگذرد. این روایت، شاید